NORDo značceproduktyProdejcidownloadsArtists

 

o značce

Nord Keyboards je obchodní značka švédské firmy Clavia DMI AB, která sídlí ve Stockholmu a byla založená roku 1983 Hansem Nordeliusem a Mikaelem Carlssonem. V jejich nabídce naleznete profesionální digitální stage piana, syntezátory a digitální varhany.

Přestože je Clavia, potažmo Nord, dnes známá zejména jako výrobce prvotřídních digitálních pian a varhan, jejich historie začala vyrobením prvního digitálního bubnu pro komerční využití, který nesl jméno Digital Percussion Plate 1. Jeho vylepšená verze přišla na trh roku 1984, založila značku ddrum, kterou ale Clavia dnes již nevlastní, ale hlavně přišla s typicky červeným zbarvením výrobků Nord.

O rok později přišla Clavia s prvním virtuálním analogovým syntezátorem Nord Lead. Tento výrobek se velmi rychle ujal a jeho následovníky můžete najít v nabídce Nord dodnes. Vedle něj se do produkce dostal i modulární syntezátor Nord Modular, později i Nord Electro, digitální varhany vycházející z legendárních „Hammondek“ a další nástroje, které dnes lze ve svém oboru považovat za standard.

Na dnešní dobu je pozitivním překvapením, že výrobky se značkou Nord jsou stále vyráběné ručně ve švédském sídle, kde se nachází i R&D oddělení, které stále pracuje na nových nástrojích a softwaru pro ně potřebném. Jejich výrobky můžete nalézt po celém světě v rukou profesionálních hudebníků i náročných amatérů.


Zastoupení v ČR:
Audio Partner, s.r.o.,
Děkanská vinice I 1644
, Praha 4 
IČO: 27114147, DIČ: CZ27114147

Velkoobchod:
Audio Partner, s.r.o., Mezi vodami 23, 143 00 Praha 4 - Modřany 
(+ 420) 244 090 443
sales@audiopartner.com |
www.audopartner.com